Pracownia Plastyczna "ATELIER"

„Atelier” rozpoczęło działalność 13 lutego 2013 roku. Kierownikiem artystycznym pracowni jest Maria Babulewicz. W skład grupy wchodzą osoby różnych profesji, z pasją tworzenia i zamiłowaniem do sztuki.

Cel główny jaki przyświeca uczestnikom to wspólne malowanie, poznawanie nowych technik plastycznych, spotkania z artystami, wernisaże, wyjazdy do galerii, udział w konkursach plastycznych, w aukcjach, jarmarkach (w tym organizowanych przez BDK wielkanocnym, bożonarodzeniowym, Jagiellońskim), plenerach malarskich oraz przygotowywanie wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ideą Pracowni Plastycznej jest wspieranie twórców, integracja środowiska, stworzenie warunków do pracy twórczej, doskonalenie warsztatu pracy i wymiana doświadczeń.
„Atelier” może pochwalić się różnorodnością stosowanych technik. Członkowie uczą się i doskonalą malowanie akwarelą, pastelami, piszą ikony. Oprócz tego, tworzą makramy, ozdabiają techniką decoupage, tworzą batiki i różnego rodzaju ozdoby okazjonalne. Powstałe w skutek spotkań dzieła można oglądać na wystawach, zarówno grupowych jak i indywidualnych, których łącznie było już blisko 30. Ponadto, prace członków grupy doceniane są w konkursach w kraju i za granicą. „Atelier” może pochwalić się także wydaniem albumu „Bielsk Podlaski w malarstwie” z pracami swojego autorstwa.

Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim
imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego
ul. 3 Maja 2
17-100 Bielsk Podlaski
NIP 543 102 32 38
Nr konta: 27 8063 0001 0070 0706 5846 0002

tel. 85 730 34 14
email: sekretariat@bdkbielsk.pl
Dyrektor: fionik@bdkbielsk.pl
Elektroniczna Skrzynka Podawcza na platformie ePUAP