W zgodzie z naturą

„W zgodzie z naturą” – wernisaż dwóch wystaw w Galerii Sztuki Bielskiego Domu Kultury

6 października 2021 roku w Galerii Sztuki BDK miał miejsce wernisaż wystawy poplenerowej V Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Gruszkach (opodal Puszczy Białowieskiej) oraz wystawy prac uczestników Pracowni Plastycznej „Atelier” BDK. Na uroczystość gospodarzy wernisażu – uczestników „Atelier” przybyło grono przyjaciół i znajomych,  miłośnicy sztuki, najbliższa rodzina artystów, ekipa telewizyjna i redaktorzy. Zebranych gości powitała dyrektor BDK Elżbieta Fionik, a następnie głos zabrała komisarz pleneru Maryla Babulewicz.

Uczestnikami pleneru byli artyści z Krakowa, Iławy, Hajnówki i uczestnicy Pracowni Plastycznej „Atelier” Bielskiego Domu Kultury. W pracach artyści starali się uchwycić przemijające chwile, które są jedyne i niepowtarzalne. Inspiracji do pracy twórczej  mieli wiele: Herbarium- obiekt edukacyjny, Puszcza Białowieska, przepływająca opodal rzeka Narewka itp. W programie pleneru znalazły się również warsztaty malarstwa, prowadzone przez Daniela Gromackiego. Artysta ukazał poszczególne etapy tworzenia szpachelką obrazu w plenerze.  Efekty jego pracy były imponujące. Po tak znakomitym pokazie, każdy plenerowicz odważył się namalować swój obraz przy użyciu tego narzędzia. Plener w Gruszkach przebiegał w miłej atmosferze i choć był krótki (28-30.05.2021) – to jednak bardzo owocny, ponieważ każdy uczestnik pleneru wykonał dwie prace w technice olejnej.

Organizatorem Pleneru był Bielski Dom Kultury.

V Ogólnopolski Plener Malarski w Gruszkach został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Bielsk Podlaski oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bielsku Podlaskim, za co organizatorzy i plenerowicze są bardzo wdzięczni.

 

Na wernisażu znalazły się również prace uczestników Pracowni Plastycznej „Atelier” BDK prowadzonej przez Marylę Babulewicz. Pejzaże, martwa natura, bukiety kwiatów w malarstwie olejnym, akrylowym, akwarelowym, w pastelach, anioły malowane na starych deskach, ikony, ozdoby świąteczne i wiele przedmiotów zdobionych techniką decoupage’u tj. tace, konewki, cukiernice, serwetniki, herbaciarki, lustra itp. Artyści zdobią również swoją odzież (kwieciste bluzki i sukienki). Warte podkreślenia jest to, iż artyści biorą udział w aukcjach i w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim zdobywając nagrody i wyróżnienia. Mają na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. Wernisaż zaaranżowano w jesiennej scenerii „W zgodzie z naturą”. Wystawa prac mieszcząca się w Galerii Sztuki BDK  potrwa do 29 października 2021. Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content