Spotkanie podróżnicze – Etiopia

Gościem piątkowego (05.03.2021r.) spotkania podróżniczego z cyklu „Kawa i herbata” był Michał Szulim. Muzyk oraz autor bloga podróżniczego „Miejsce za miejscem” opowiadał o Etiopii.

Jego podróż miała miejsce w 2018 roku. W Etiopii spędził dwa tygodnie. W tym czasie udało mu się poznać niektóre zwyczaje, tradycje i miejsce zamieszkania rdzennych plemion. Niektóre, dla Europejczyków, mogły wydawać się szokujące. Jak na przykład sposób upiększania swego ciała przy pomocy charakterystycznych dla kobiet plemienia Mursi glinianych krążków, umieszczanych pod ustami. Sama podróż, jak opowiadał, nie była skomplikowana do zorganizowania oraz bardzo droga. Poleciał tam z Berlina, a sam kraj zwiedzał z przewodnikiem, przemieszczając się głównie autem terenowym. Wszystko zorganizowane przez biuro podróży.

W opowieści o zwyczajach Etiopczyków nie mogło zabraknąć tych o parzeniu oraz piciu kawy, która jest łatwo dostępna oraz bardzo dobrej jakości. Ponadto, Michał Szulim wspomniał też o jedzeniu, które jak się okazuje nie słynie z różnorodności i wykwintnego smaku.

Podróżnik zobaczył także jedno z miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Etiopski Kościół Ortodoksyjny leżący w Lalibeli. To jedyne takie miejsce na świecie, słynące z 11 wykutych w skale kościołów zbudowanych prawdopodobnie na przełomie XII i XIII wieku.

Spotkanie podróżnicze zakończyły odpowiedzi na pytania zainteresowanych. Można było także nabyć książkę napisaną przez Michała Szulima.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content