Pracownia Plastyczna „Atelier”

„Atelier” rozpoczęło działalność 13 lutego 2013 roku. Kierownikiem artystycznym pracowni jest Maria Babulewicz. W skład grupy wchodzą osoby różnych profesji, z pasją tworzenia i zamiłowaniem do sztuki.

Cel główny jaki przyświeca uczestnikom to wspólne malowanie, poznawanie nowych technik plastycznych, spotkania z artystami, wernisaże, wyjazdy do galerii, udział w konkursach plastycznych, w aukcjach, jarmarkach (w tym organizowanych przez BDK wielkanocnym, bożonarodzeniowym, Jagiellońskim), plenerach malarskich oraz przygotowywanie wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ideą Pracowni Plastycznej jest wspieranie twórców, integracja środowiska, stworzenie warunków do pracy twórczej, doskonalenie warsztatu pracy i wymiana doświadczeń.

„Atelier” może pochwalić się różnorodnością stosowanych technik. Członkowie uczą się i doskonalą malowanie akwarelą, pastelami, piszą ikony. Oprócz tego, tworzą makramy, ozdabiają techniką decoupage, tworzą batiki i różnego rodzaju ozdoby okazjonalne. Powstałe w skutek spotkań dzieła można oglądać na wystawach, zarówno grupowych jak i indywidualnych, których łącznie było już blisko 30. Ponadto, prace członków grupy doceniane są w konkursach w kraju i za granicą. „Atelier” może pochwalić się także wydaniem albumu „Bielsk Podlaski w malarstwie” z pracami swojego autorstwa.

 

 

 

Skip to content