Osiągnięcia pracowni i zespołów w 2024r.

STYCZEŃ

Studio Piosenki FART
03.01.2024 r. - Występ „Sekcji DO” na wernisażu wystawy fotograficznej Adama Kruszyny „Projekt X”
03.01.2024 r. - Publikacja na kanale Śpiewanki TV piosenki „Małpka” w wykonaniu Antoniny Łuczaj i Kingi Sosny
10.01. 2024 r. – Udział Studia Piosenki FART w „Wieczorze Kolęd”
15.01.2024 r. - Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Zaśpiewaj to Zima „2024” – I nagroda: Olga Lewczuk, wyróżnienie specjalne: duet „Matuś i córuś”. Organizator: Kuźnia Dźwięku
17.01.2024 r. – Publikacja na kanale Śpiewanki TV piosenki „Zuzia” w wykonaniu Kingi Sosny, Oliwki Zimnoch i Natalki Niemyńskiej
20.01.2024 r. - Publikacja na kanale Śpiewanki TV piosenki „Czarny baran” w wykonaniu Tosi Łuczaj i Kingi Sosny
25.01.2024 r. – Występ zespołu KARUZELA w Osiedlowym Domu Kultury
25.01.2024 r. – Występ zespołu FART na Noworocznym Spotkaniu Burmistrza Miasta
26.01.2024 r. - XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek – II miejsce: Olga Lewczuk. Organizator: Dom Kultury w Kielcach
27.01.2024 r. – Udział w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka” – III nagroda: Antonina Łuczaj, wyróżnienia: Olga Lewczuk, Justyna Jaroszewicz, Małgorzata Skrzyniarz, Laura Kamińska i Dominika Żukowska. Nagroda specjalna – Olga Lewczuk
28.01.2024 r.- Ogólnopolski Konkurs Piosenki Polskiej „Zaśpiewane Zimą” - II nagroda: Laura Kamińska, III nagroda: Antonina Łuczaj. Organizator: Centrum Artystyczne The Voice
28.01.2024 r. – Międzynarodowy Festiwal Winter Vibe Festival – GRAND PRIX: Laura Kamińska. Organizator: Art Festivals Factory – Warszawa
30.01.2024 r. - Ogólnopolski Festiwal „Muzyczne Talenty” – Edycja Zimowa – II miejsce: Laura Kamińska 

Zespół JARYNA
10.01.2024 r. – Udział w „Wieczorze Kolęd” – BDK
14.01.2024 r. – Udział w XXIV Prezentacjach Kolędniczych „Gwiazda i Kolęda” w Białymstoku. Organizator: Towarzystwo Kultury Białoruskiej
Zespół KURANTY
10.01.2024 r. – Udział w „Wieczorze Kolęd” – BDK
14.01.2024 r. – Udział w XXIV Prezentacjach Kolędniczych „Gwiazda i Kolęda” w Białymstoku. Organizator: Towarzystwo Kultury Białoruskiej

21.01.2024 r. – Występ w Świetlicy w Dubinach

Chór Polskiej Pieśni Narodowej
10.01.2024 r. – Udział w „Wieczorze Kolęd” – BDK

Ukraiński Zespól Pieśni i Tańca RANOK
10.01.2024 r. – Udział w „Wieczorze Kolęd” – BDK
16.01.2024 r. – Udział w „Wieczorze Kolęd Ukraińskich” – BDK

Chór WASILOCZKI
10.01.2024 r. – Udział w „Wieczorze Kolęd”– BDK
14.01.2024 r. – Udział w XXIV Prezentacjach Kolędniczych „Gwiazda i Kolęda” w Białymstoku. Organizator: Towarzystwo Kultury Białoruskiej

Pracownia Plastyczna ATELIER
styczeń/luty 2024 r. - Wystawa malarstwa Pracowni Plastycznej „Atelier”
28.01.2024 r. – Udział w 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - przygotowanie prac (obrazy olejne) na loterię

Teatr Seniora Retro, Zespół Teatralny ANTRAKT+
14.01.2024 r. – Udział w XXIV Prezentacjach Kolędniczych „Gwiazda i Kolęda” w Białymstoku. Organizator: Towarzystwo Kultury Białoruskiej

LUTY

Studio Piosenki „Fart”
04.02.2024 r. – Publikacja na kanale „Śpiewanki TV” piosenki „Cztery słonie” w wykonaniu Kingi Sosny
09.02.2024 r. – Gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego uczniom uzdolnionym artystycznie Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku – Antonina Łuczaj, Laura Kamińska
10.02.2024 r. – Występ solistów: Antoniny Łuczaj, Małgorzaty Skrzyniarz, Wiktorii Gać oraz zespołu „Sekcja Do” na XI Bielskich Klimatach Artystycznych
11.02.2024 r. – I miejsce Wiktorii Gać w Eliminacjach rejonowych XXXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej
18.02.2024 r. – III miejsce Wiktorii Gać w Eliminacjach Centralnych XXXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej
18.02.2024 r. – Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Walentynkowe Wyzwanie Wokalne” – I nagroda Zespół „Sekcja Do”, II nagroda formacja „kFARTet”, II nagroda duet „Matuś i Córuś”

Chór „Wasiloczki”
10.02.2024 r. - Udział w XI Bielskich Klimatach Artystycznych
11.02.2024 r. - Udział w Eliminacjach Rejonowych Festiwalu Piosenki Białoruskiej – BDK: 1 miejsce – Chór, 1 miejsce – żeńska grupa Chóru, 2 miejsce - kwartet Chóru, 2 miejsce – solistka Wiesława Wawrynowicz
18.02.2024 r. - Udział w Eliminacjach Centralnych Festiwalu Piosenki Białoruskiej – Hajnówka: 2 miejsce – Chór, 2 miejsce - żeńska grupa Chóru, 2 miejsce – kwartet Chóru, wyróżnienie – solistka Wiesława Wawrynowicz

Męski Chór „Kuranty”
10.02.2024 r. - Udział w XI Bielskich Klimatach Artystycznych
11.02.2024 r. - Udział w Eliminacjach Rejonowych Festiwalu Piosenki Białoruskiej - BDK: 1 miejsce
18.02.2024 r. - Udział w Eliminacjach Centralnych Festiwalu Piosenki Białoruskiej - Hajnówka: 1 miejsce

Zespół Białoruskiej Pieśni Ludowej „Małanka”
10.02.2024 r. - Udział solistek zespołu w XI Bielskich Klimatach Artystycznych
11.02.2024 r. - Udział w Eliminacjach Rejonowych Festiwalu Piosenki Białoruskiej - BDK: 2 miejsce - Zespół, 1 miejsce – solistka Kaciaryna Jakouczyk, 1 miejsce – solistka Daria Zalewska, 2 miejsce – kwartet, 2 miejsce - tercet, wyróżnienie – solistka Martyna Leoniuk
18.02.2024 r. - Udział w Eliminacjach Centralnych Festiwalu Piosenki Białoruskiej - Hajnówka: 1 miejsce – solistka Kaciaryna Jakouczyk, 1 miejsce – solistka Daria Zalewska, 1 miejsce – tercet, 2 miejsce – kwartet, 3 miejsce - Zespół

Chór Polskiej Pieśni Narodowej
03.02.2024 r. – Koncert Chóru Polskiej Pieśni Narodowej z okazji 30-lecia istnienia
BRĄZOWY KRZYŻE ZASŁUGI otrzymali: Jowsa Bożenna Marianna, Malinowska Elżbieta Janina, Malinowski Stanisław Antoni, Niewińska Agata, Niewiński Jerzy, Stankiewicz Elżbieta, Szulc Helena, Wróbel Urszula Elżbieta. SREBRNY MEDAL „ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS” wręczono Pani Elżbiecie Bilmin - dyrygentowi Chóru Polskiej Pieśni Narodowej, a BRĄZOWY MEDAL „ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS” Panu Bogdanowi Czesławowi Drozdowskiemu - akompaniatorowi Chóru. Marszałek Województwa Podlaskiego HONOROWĄ ODZNAKĄ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO odznaczył następujące osoby: Elżbieta Bilmin, Barbara Kotowicz, Danuta Karniewicz, Marzenna Elżbieta Perzyna, Marta Gołębiewska - Szczykowska i Stanisław Lucjan Wróbel. DOROCZNE NAGRODY BURMISTRZA MIASTA przyznano Pani Elżbiecie Bilmin, Pani Barbarze Kotowicz i Pani Marcie Gołębiewskiej – Szczykowskiej)
10.02.2024 r. - Udział solistów w XI Bielskich Klimatach Artystycznych

Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „Ranok”
09.02.2024 r. – Gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego uczniom uzdolnionym artystycznie Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku – Estera Tichoniuk
10.02.2024 r. - Udział w XI Bielskich Klimatach Artystycznych

Pracownia Plastyczna „Atelier”
6.02.2024 r. - Montaż wystawy „Cztery pory roku” (wystawa czynna do końca lutego 2024)
10.02.2024 r. - Udział w XI Bielskich Klimatach Artystycznych
12.02.2024 r. - Udział w Kiermaszu Walentynkowym – PSM I st. w Bielsku Podlaskim
12-19.02.2024 r. – Wystawa prac walentynkowych – PSM I st. w Bielsku Podlaskim

Koło plastyczne „ARThome”
10.02.2024 r. - Udział w XI Bielskich Klimatach Artystycznych wystawa prac rożnych grup (czynna do końca lutego 2024)

Zespół teatralny „Antrakt+”
10.02.2024 r. - Udział w XI Bielskich Klimatach Artystycznych

Wokalny Klub Seniora „Jaryna”
10.02.2024 r. - Udział w XI Bielskich Klimatach Artystycznych
11.02.2024 r. - Udział w eliminacjach Rejonowych Festiwalu Piosenki Białoruskiej - BDK: I miejsce
18.02.2024 r. - Udział w eliminacjach Centralnych Festiwalu Piosenki Białoruskiej – Hajnówka: I miejsce

MARZEC

Studio Piosenki „Fart”
- Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Od serca” - marzec 2024:
- wyróżnienie specjalne: Antonina Łuczaj
- wyróżnienie specjalne: Laura Kamińska
- wyróżnienie specjalne: duet „Matuś i córuś”
- III miejsce Dominika Żukowska
- III miejsce formacja „kFARTet”
- III miejsce „Sekcja Do”
- Koncert zespołu na imprezie charytatywnej „DLA KACPERKA” – 03.03.2024 r.
- Publikacja na kanale Śpiewanki TV piosenki „Krowa” w wykonaniu Kingi Sosny - 04.03.2024 r.
- Ogólnopolski Festiwal „Wygraj Siebie”– wyróżnienie specjalne: Laura Kamińska - 05.03.2024 r.
- Ogólnopolski Festiwal „Piosenki z Ekranów” – wyróżnienie specjalne: Dominika Żukowska - 25.03.2024 r.
- udział Justyny Jaroszewicz, Antoniny Łuczaj i Dominiki Żukowskiej oraz Wiktorii Gać ze Studia Piosenki FART w koncercie z okazji Dnia Kobiet w BDK – 8.03.2024 r.
- Wiosenno-wielkanocny koncert online zespołu „Karuzela” – 31.03.2024 r.
- III Ogólnopolski Karnawałowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej – wyróżnienie specjalne: Laura Kamińska, Zespól „Fart”, I miejsce : „kFARTet” – marzec’2024

Chór „Wasiloczki”
- udział w Koncercie Galowym Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska’2024” – 02.03.2024 r.

Zespół Białoruskiej Pieśni Ludowej „Małanka”
- udział w Koncercie Galowym Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska’2024” – 02.03.2024 r.

Zespół „Jaryna”
- udział w koncercie galowym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka Białoruska’2024 – 02.03.2024 r.

Męski Zespół „Kuranty”
- udział w koncercie galowym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka Białoruska’2024 – 02.03.2024 r.

Teatr Seniora „Retro”
- udział recytatorów: Niny Bieleckiej oraz Jana Oniśkiewicza w koncercie z okazji Dnia Kobiet w BDK – 8.03.2024 r.

Pracownia Plastyczna „Atelier”
- wystawa malarstwa „Kobiety” w holu BDK – otwarcie – 8.03.2024 r.
- udział w Jarmarku Wielkanocnym – Plac Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim – 23.03.2024 r.
- udział w Kiermaszu Wielkanocnym – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Bielsku Podlaskim – 25.03.2024 r.

Zespół Pieśni i Tańca „Ranok”
- Koncert na XII Festiwalu Kultur w Białymstoku – 19.03.2024 r.

Brydżowy Klub Seniora
- Turniej Brydża Sportowego w Hajnówce – 4 miejsce Paweł Sidoruk i Jan Szulborski – 19.03.2024 r.

Pracownia plastyczna „ARThome”
- Otwarcie wystawy „Znani i lubiani” Piotra Kozłowskiego – kierownika starszej grupy pracowni „Arthome” – w Galerii Sztuki „Labirynt” w Zambrowie – 15.03.2024 r.
- wystawa „Wiosna” prac dzieci z młodszej grupy „ARThome” – hol BDK - marzec 2024

KWIECIEŃ 2024

Studio Piosenki FART
4.04.2024 - Publikacja na kanale „Śpiewanki TV” piosenki „Cztery Łapy” w wykonaniu Oliwii Zimnoch (227 tys. wyświetleń)
9.04.2024 –II Ogólnopolski Przegląd Wokalny „Mistrzowie Piosenki” - III nagroda i wyróżnienie specjalne: Antonina Łuczaj
9.04.2024 – XV Konkurs Piosenki Moich Rodziców w Tykocinie - I miejsce: Antonina Łuczaj, II miejsce: Małgorzata Skrzyniarz, III miejsce: Dominika Żukowska
10.04.2024 – Ogólnopolski Konkurs Piosenki Online „Zaśpiewaj To Wiosna 2024” - wyróżnienie specjalne: Laura Kamińskiej, wyróżnienie: Antonina Łuczaj
15.04.2024 - Publikacja na kanale „Śpiewanki TV” piosenki „Dziadek farmę miał” w wykonaniu Olgi Lewczuk (81 tys. wyświetleń)
17.04.2024 - II Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków - Grand Prix: Olga Lewczuk
13.04.2024 - Publikacja na kanale „Śpiewanki TV” piosenki „Dzik” w wykonaniu Antoniny Łuczaj i Oliwii Zimnoch (26000 wyświetleń)
20.04.2024 – „Sekcja Do” – koncert piosenek turystycznych na „Polanie Osuszek”
22.04.2024 – mini koncert online zespołu „Karuzela” na FB BDK z okazji obchodów Dnia Ziemi (1400 oglądających)
22.04.2024 – I nagroda Antoniny Łuczaj i Zuzanny Trandy-Lubowickiej w Mini Festiwalu Piosenki i Wiersza „Z ekologią za pan brat”
26.04.2024 - Festiwal „Wiosenne Wyzwanie Wokalne” – Olga Lewczuk: III miejsce, Antonina Łuczaj: II miejsce, Sekcja DO: I miejsce.
27.04.2024 – III Ogólnopolski Festiwal Piosenki online „Śpiewaj razem z nami” - III miejsce: Olga Lewczuk, Dominika Żukowska, II miejsce: Studio Piosenki FART, Antonina Łuczaj, I miejsce: Duet Justyna Porzezińska i Magdalena Tworkowska (Borowska), kFARTet, Sekcja DO, Antonina Łuczaj. Ponadto Sekcja DO otrzymała nagrodę specjalną
27.04.2024 – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Festiwalowej - II miejsce: Antonina Łuczaj, I miejsce: Olga Lewczuk
27.04.2024 - Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Your song" - wyróżnienie specjalne Studio Piosenki
18-28.04.2024 r. - IV Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy – wyróżnienie, udział w koncercie galowym - Antonina Łuczaj

Chór Polskiej Pieśni Narodowej
14.04.2024 - koncert „Tylko pod tym znakiem” w Katedrze Drohiczyńskiej w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego
16-18.04.2024 - koncert chóru na Placu św. Piotra w Watykanie oraz w Bazylice Św. Praksedy w Rzymie

Zespół Teatralny ANTRAKT+
04.04.2024 - Konkurs Recytatorski „Ojczyste Słowo” - Taisa Fionik: I miejsce, Magdalena Gerez - III miejsce (reprezentuje SP3 i BDK)
10.04.2024 - Powiatowe eliminacje 69. Ogólnopolskiego Konkursy Recytatorskiego - Martyna Gerez: I miejsce, nominacja na eliminacje wojewódzkie (reprezentuje II LO im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim i Bielski Domu Kultury)
18-28.04.2024 r. - IV Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy – udział: Magdalena Gerez, Martyna Gerez, Nikola Hołodok,

Teatr Seniora RETRO
10.04.2024 - Powiatowe eliminacje 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Jan Oniśkiewicz: I miejsce, nominacja na eliminacje wojewódzkie, Nina Bielecka – wyróżnienie

Koło Poetyckie BDK
10.04.2024 - Powiatowe eliminacje 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Walentyna Waszczuk: wyróżnienie

Recytatorzy BDK
18-28.04.2024 r. - IV Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy – Julia Derehajło: III miejsce, udział w koncercie galowym

Pracownia plastyczna „Atelier”
kwiecień’2024 - Wystawa „Ptaki na deskach” – hol BDK

Pracownia plastyczna „Arthome”
Kwiecień/maj 2024 – Wystawa „Kwiaty” – hol BDK

MAJ 

Studio Piosenki „Fart”
maj 2024 r. - Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej YOUR SONG
- „super wyróżnienie” - Studio Piosenki FART

maj 2024 r. – Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Wiosenne Wyzwanie Wokalne”
- I nagroda „Sekcja Do”
- II nagroda - Antonina Łuczaj
- III nagroda - Olga Lewczuk

maj 2024 r. - III Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Śpiewaj Razem z nami”
- III nagroda - Dominika Żukowska, Olga Lewczuk
- II nagroda - Antonina Łuczaj, Studio Piosenki „Fart”
- I nagroda - formacja „kFARTet”, duet: Justyna Porzezińska-Magdalena Borowska
- Nagroda Specjalna – „Sekcja Do”

maj 2024 - Ogólnopolski Przegląd Piosenki Festiwalowej
- I miejsce - Olga Lewczuk
- II miejsce - Tosia Łuczaj

07.05.2024 r. – publikacja na kanale Śpiewanki TV piosenki „Kaczuszki” w wykonaniu Antoniny Łuczaj i Oliwii Zimnoch

09.05.2024 r. – IV Wojewódzki Przegląd Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy
- wyróżnienie Antonina Łuczaj

09.05.2024 r. – IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przyrodniczej w Mirosławcu
- I nagroda – Zuzanna Tranda Lubowicka

11.05.2024 r. – Ogólnopolski Festiwal „Muzyczne Talenty”
- wyróżnienie specjalne - Laura Kamińska

10-11.05.2024 r. – Ogólnopolski Przegląd Piosenki „Wesołe Nutki” w Łukowie
- udział Zuzanny Trandy-Lubowickiej w finale festiwalu

13.05.2024 r. – Publikacja na kanale Śpiewanki TV piosenki „Malutki” w wykonaniu Tosi Łuczaj i Oliwki Zimnoch

14.05.2024 r. – Udział Zuzanny Trandy-Lubowickiej w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”- Piastowo

15.05.2024 r. – Publikacja na kanale Bielskiego Domu Kultury koncertu zespołu „Karuzela” z okazji Dnia Rodziny
19.05.2024 r. – XX Konkurs Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”
- I miejsce – Wiktoria Gać ze Studia Piosenki „Fart”

23.05.2024 r. – Koncert zespołu „Karuzela” w Domu Seniora „Atos” w Holonkach

24.05.2024 r. – Występ zespołu „Karuzela” na Pikniku Rodzinnym oraz 20-leciu Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

25.05.2024 r. – Międzynarodowy Festiwal Piosenki Singing
- wyróżnienie – Olga Lewczuk ,Antonina Łuczaj
- III nagroda – formacja „kFARTet”
- II nagroda – Studio Piosenki „Fart”

26.05.2024 r. – Ogólnopolski Konkurs Piosenki Polskiej „Zaśpiewane Wiosną”
- wyróżnienie specjalne - Antonina Łuczaj, Małgorzata Skrzyniarz
- III miejsce – Zuzanna Tranda Lubowicka, Laura Kamińska
- I miejsce – formacja „kFARTet”
- Grand Prix – Studio Piosenki FART

26.05.2024 r. - Ogólnopolski Konkurs Piosenki Popularnej „You Can Sing” 
- I nagroda - Studio Piosenki „Fart”
- II nagroda - formacja ”kFARTet”
- wyróżnienie specjalne - Antonina Łuczaj, Małgorzata Skrzyniarz

27.05.2024 r. – Publikacja na kanale Śpiewanki TV piosenki „Panie Janie” w wykonaniu Olgi Lewczuk

31.05.2024 r. – I Festiwal Piosenki Literackiej i Aktorskiej
- III miejsce – Sekcja Do
- wyróżnienie - Olga Lewczuk, Antonina Łuczaj i Natalia Faustynowicz

Zespół Pieśni Białoruskiej „Małanka”
19.05.2024 r. – udział Kapeli „Małanka” w Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego - PIK Białystok
- wyróżnienie za artystyczne opracowanie repertuaru ludowego

19.05.2024 r. – XX Konkurs Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”
- I miejsce - kwartet „Nawzajem”
- I miejsce - solistka Daria Zalewska
- II miejsce - solistka Kaciaryna Jakouczyk

26.05.2024 r. – Udział kwartetu i solistów w koncercie galowym XX Konkursu Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”

Zespół „Jaryna”
11.05.2024 r. - Występ zespołu na Święcie wsi Saki
19.05.2024 r. – XX Konkurs Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”
- II miejsce – zespół „Jaryna”

26.05.2024 r. – Udział zespołu w koncercie galowym XX Konkursu Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”

Zespół Pieśni i Tańca „Ranok”
19.05.2024 r. – Udział w XX Konkursie Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”
- W kategorii folklor autentyczny średnia kategoria wiekowa 11-17 lat III miejsce zajął Zespół Ranok – grupa wokalno-instrumentalna w starszej kategorii wiekowej 18-59 lat – III miejsce otrzymała grupa starsza Zespołu „Ranok”. W kategorii piosenka współczesna w młodszej kategorii wiekowej do lat 10 I miejsce zajęła młodsza grupa zespołu „Ranok”, natomiast w grupie wiekowej 18-59 lat I miejsce zajęła grupa starsza zespołu „Ranok”
- 26 .05.2024r. – Udział w koncercie galowym XX Konkursu Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”

Teatr Seniora „Retro”
18.05.2024 r. - Eliminacje Wojewódzkie OKR w Białymstoku
- II miejsce Jana Oniśkiewicza z Teatru Seniora „Retro”

Zespół Teatralny „Antrakt”
23.05.2024 r. - Eliminacje Wojewódzkie OKR w Białymstoku
- udział Martyny Gerez

24.05.2024 r. - XIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej w Językach Słowiańskich
- Taisa Fionik – I miejsce
- Magdalena Gerez – II miejsce
- Martyna Gerez – III miejsce   

25.05.2024 r. - VII Edycja Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją i Prozą Religijną”
- Taisa Fionik – III miejsce
- udział Martyny Gerez

Recytatorzy BDK
20.05.2024 r. - II Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych „Wiersze z Uśmiechem”
– I miejsce - Nikola Hołodok

Pracownia Plastyczna „Atelier”
maj – Wystawa „Kwiaty mamom”- hol BDK
17-19.05.2024 r. – Plener malarski w Gruszkach

Pracownia Plastyczna „Arthome”
maj – Wystawa „Kwiaty na Dzień Matki”

CZERWIEC

Studio Piosenki „Fart”
01.06.2024 r. - 19. Międzynarodowy Festiwal Piosenki im. Tomasza Ringa „Podlaska Nuta”
I nagroda - Laura Kamińska, Zespół „Fart”
II nagroda - Dominika Żukowska, Formacja „kFARTet”
III nagroda - Natalia Faustynowicz
Wyróżnienie: Antonina Łuczaj, Małgorzata Skrzyniarz, Zuzanna Tranda-Lubowicka
Wyróżnienie specjalne: Nela Putkowska
01.06.2024 r. - występ zespołu „Karuzela” oraz solistów Antoniny Łuczaj, Zuzanny Trandy-Lubowickiej i Laury Kamińskiej na koncercie „Bielska ArtSiła”
01.06.2024 r. - koncert zespołu „Fart” na wydarzeniu „Kultura się splata z tradycja Podlasia” w Łubinie Kościelnym
02.06.2024 r. - widowisko muzyczne „Muzyczeniek 2” Studia Piosenki „Fart” na 42. Dniach Bielska Podlaskiego
19.06.2024 r. - występ solistów: Antoniny Łuczaj, Natalii Faustynowicz i Mateusza Karolczuka na Jubileuszu X - lecia pracy twórczej Ireny Harnasch-Piwowar
23.06–30.06.2024- Międzynarodowy Festiwal Piosenki Gdynia Open- I miejsce "kFARTet", II miejsce Zespół Fart, wyróżnienie Zuzanna Tranda-Lubowicka

Chór „Wasiloczki”
15.06.2024 r. - występ na festynie białoruskim we wsi Krywiatycze – org. ZG BTSK Białystok, KGW Krywiatycze
19.06.2024 r. - występ kwartetu „Wasiloczki” na Jubileuszu X - lecia pracy twórczej Ireny Harnasch-Piwowar
23.06.2024 r. - występ na święcie Kultury Białoruskiej w Białymstoku - org. ZG BTSK Białystok

Zespół Białoruskiej Pieśni Ludowej „Małanka”
01.06.2024 r. - występ na festiwalu „Różnogłosie” w Białowieży
01.06.2024 r . - występ na festiwalu „Soncahraj” w Witowie
15.06.2024 r. – udział solistki Kaciaryny Jakouchyk w Eliminacjach Regionalnych XI i koncercie galowym Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German
15.06.2024 r. – występ na festynie białoruskim we wsi Krywiatycze – org. ZG BTSK Białystok, KGW Krywiatycze
23.06.2024 r. – występ na święcie Kultury Białoruskiej w Białymstoku - org. ZG BTSK Białystok

Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „Ranok”
10.06.2024 r. – Koncert na spotkaniu z komisja sejmową w SP nr 4 im. A. Mickiewicza
13-16.06.2024 r. – Udział w przesłuchaniach i koncercie galowym 49. Festiwalu Ukraińskich Dziecięcych Zespołów w Koszalinie

Wokalny Klub Seniora „Jaryna”
23.06.2024 r. – występ na święcie Kultury Białoruskiej w Białymstoku - org. ZG BTSK Białystok

Chór Polskiej Pieśni Narodowej
2.06.2024 r. - Koncert i Msza święta z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa ks. M. Wyszkowskiego – organizator - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim
7-9.06.2024 r. - Warsztaty Chóralne w Supraślu. Koncert w Uzdrowisku Holmed

Teatr Seniora „Retro”
- 19.06.2024 r. – występ Niny Bieleckiej na Jubileuszu X-lecia pracy twórczej Ireny Harnasch-Piwowar

Pracownia plastyczna ART Home
12.06.2024 r. – otwarcie wystawy podsumowującej działalność Pracowni

Pracownia plastyczna „Atelier”
5.06.2024 r. – otwarcie wystawy poplenerowej „Natura’2024”
14-16.06.2024 r. – Udział w plenerze malarskim „Uroki Podlasia” w Spiczkach
19.06.2024 r. – udział w Jubileuszu X - lecia pracy twórczej Ireny Harnasch-Piwowar
23.06.2024 r. – udział w wernisażu wystawy poplenerowej „Uroki Podlasia” w Spiczkach
30.06.2024 r. – udział w festynie „Powitanie lata” w Konnym Zakątku w Hryniewiczach Dużych

Brydżowy Klub Seniora
23.06.2024 r. – Udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze: II miejsce - Ryszard Ptaszyński i Stefan Wyrkowski, IX miejsce - Jan Szulborski i