Festyn Pelargonia

FESTYN PELARGONIA, 29.08.2021

Już od godziny 12 muzyka i informacja o szczepieniach przyciągała bielszczan do Parku Królowej Heleny. Na scenie bielskiej „muszli” wystąpiły: Nauczycielski Zespół Wokalny „Ad Rem”  z Dąbrowy Białostockiej, Tio Akordeonowe „AKORD” z Czarnej Białostockiej,  Artur Szczepan Leszczyński, Zespół „Łuna” z Parcewa, Stacja Folk  z Warszawy.

Festynowi  towarzyszyły stoiska z kwiatami i krzewami, stoiska z rękodziełem artystycznym, zabawkami, wydawnictwa książkowe Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia Bielskiego UTW, itp Nie zabrakło również sadzonek ze Szkółki Leśnej Grabowiec z Nadleśnictwa Bielsk w Bielsku Podlaskim. Przed sceną znalazły się przepiękne bukiety kwiatów żywych, kompozycje kwiatów suchych i ziół, które poddane zostały ocenie.

Głównym celem festynu „Pelargonia” było wyłonienie zwycięzców konkursów, m.in. na  najładniejszy bukiet  ze świeżych kwiatów, bukiet z kwiatów suszonych i ziół, konkurs jednego wiersza, a także najsmaczniejsze ciasteczka domowe. Konkurs jednego wiersza miał nieco inny charakter. W hołdzie dla inicjatora, organizatora tegoż konkursu Andrzeja Salnikowa odczytane zostały wiersze o tematyce kwiatowej  przez siedmiu poetów. Panie o zdolnościach kulinarnych przygotowały wypieki – domowe ciasteczka. Zwycięzców poszczególnych konkursów nagrodzono dyplomami i upominkami, które wręczyli: Z-ca Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Bożena Teresa Zwolińska, Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Bielsk Podlaski Eugenia Kruk oraz dyrektor BDK Elżbieta Fionik.

Atrakcją festynu były dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci i stoisko militarne Gościńca Podlaskiego Puszczy Knyszyńskiej.

Na zakończenie festynu znakomitą zabawę naszym mieszkańcom zapewnił  zespół „Stacja Folk”  z Warszawy.

 

Zdjęcia z FACEBOOK

Może Ci się również spodoba

Skip to content